26 марта


14:53

У Києві скасували анонсовану півторадобову комендантську годину. Перехід на “літній час” ще не скасовано

12:38

Україна переводить стрілки на годину вперед, у Києві - комендантська година на півтори доби

21 марта


12:42

21.03.2022 у Києві та області на півтори доби вводять "посилену" комендантську годину

15 марта


15:06

У Києві та області знову запроваджують комендантську годину на півтори доби

11 марта


17:53

Міноборони РБ: інформація про ракетний удар по білоруському селу - фейк. Проте вторгнення в Україну готується

16:31

Російські літаки зайшли з території України і нанесли вогневе ураження по населених пунктах у Білорусі

15:58

Міністр оборони України звертається до народу Білорусі

22 мая


12:44

Операція «Гірдон»: Гіркін усім задоволений, а Гордона вважає дурнем, мерзотником, майже го…доном

14 мая


15:42

Окупанти «ізолювали» у Донецьку обвинуваченого у справі МН17

17 сентября


12:33

Гончарук прокоментував свій коментар щодо ПриватБанку

10:18

Прем’єр Гончарук не виключає «компроміс» із Коломойським щодо ПриватБанку

09:12

«Слуги народу» пропонують змінити закон «Про столицю» і провести вибори мера Києва у грудні

08:58

Будинок колишньої глави Нацбанку Гонтаревої спалили

08:40

Дoба ООС: один наш військовий загинув, двох поранено

16 сентября


17:28

Після програного Зеленським парі чиновників міської ради Дніпра оголошено в розшук

17:07

Скасовано постанову Матіоса про «засекречення» декларацій військових прокурорів

12:55

І цього тижня Зеленський не зможе відібрати у Авакова Нацгвардію

12:23

Бюджет-2020 презентують нардепам у п’ятницю

12:11

Посольство США сподівається, що нова ЦВК буде не гірше той, що розігнав Зеленський

11:59

Богдан - о фракції «Слуга народу»: там є «божевільні, психічно хворі»

08:41

Доба ООС: поранено одного військовослужбовця

15 сентября


17:27

Рада отримала проект держбюджету-2020

09:03

Доба ООС: обстріли не припиняються

14 сентября


14:59

Зеленський наклав вето на Виборчий кодекс з відкритими списками

08:50

Доба ООС: поранено вісьмох наших військових

13 сентября


18:44

У Кремлі наполягають: спочатку фіксація «формули Штайнмайера» - потім «нормандська» зустріч

17:26

Для Коломойського відкрилося «хороше вікно»: крізь нього він бачить вихід із ситуації з ПриватБанком

16:52

Меру Дніпра не пробачили вигране у Зеленського парі: у міськраді обшук

13:58

Порошенко прийшов на допит до ДБР – ДБР прийшло з обшуком до банка Порошенка

13:34

Стало відомо, під приводом чого намагаються вилучити у ПриватБанку документи, «пов'язані з юридичним захистом банку»

МЫШКУ ЖАЛКО

Про мышей и людей

Традиционное неистребимое жлобство украинского депутатского корпуса во всей красе проявилось при голосовании за защиту летучих мышей. Летела мышка, летела, да и хвостиком на все это махнула…


В нормальных европейских парламентах голосование за подобные законопроекты, касающиеся уже подписанных страной международных соглашений, занимает не более одной минуты. Потому как обсуждать, собственно, здесь нечего: дополнительных денег из бюджета поправка не изымает, никому не мешает и является чистой формальностью, а мышам приятно. Законопроект ставится на голосование, и практически все находящиеся в зале депутаты (ну разве что женщинам позволительно за мышей не голосовать – некоторые боятся, да и в прическе запутаться могут) синхронно нажимают кнопку «за». В Верховной Раде Украины из охраны рукокрылых умудрились сделать очередное состязание в паническом трепе, «остроумии» (на своем уровне понимания этого понятия) и традиционном поминании смешков и грешков Тимошенко с Путиным.

Провалить голосование по такому безобидному вопросу, против которого ни одна политическая сила априори вообще ничего не имеет, – это просто верх пошлости и идиотизма. Вместо того чтобы просто нажать кнопку, через 15 секунд забыть о законопроекте и перейти к более важным делам, записываться на выступление и полторы-две минуты (каждому!) читать обличительную речь о том, что «не время мышей защищать – война нынче!», – это верх наглости и цинизма. А отказываться во время голосования нажать кнопку ради мелкой подлянки подавшему законопроект Ющенко, с тем чтобы потом опять вносить этот вопрос в повестку дня и голосовать еще раз – верх упрямства и инфантилизма.

Тем более когда со ссылкой на более важные для государства дела (и соответственно – нехватку времени на мышей) эти депутаты расходятся из Рады сразу после обеда, без вечернего заседания, и при этом никаких серьезных законопроектов все равно не принимают – такие «архиважные» решения, как принятое после провала мышей постановление ВР о сочувствии индийцам в связи с терактами в Мумбаи, через полтора месяца (!) после самого факта терактов выглядят идиотским кощунством.

Впрочем, хватит комментариев. В приводимом нами отрывке стенограммы сегодняшнего заседания ВР дурь каждого видна прекрасно: и неуместный творческий полет бютовца Яворивского, и мозаичный разброс сознания нашеукраинки Григорович, и туповато-слезливые шуточки коммуниста Гордиенко, и театрально-пафосная чепуха Чорновола (субъекта с неоконченным биологическим образованием, что выглядит в данной ситуации символично). Как заметил на заседании тот же Гордиенко, это диагноз. Всем вышеперечисленным.

ГОЛОВУЮЧИЙ.

…Оголошується до розгляду Проект Закону про прийняття поправки до Угоди про збереження кажанів в Європі (реєстраційний номер 0109). Доповідач: заступник міністра охорони навколишнього природного середовища Мовчан Микола Михайлович, співдоповідачем буде виступати голова комітету Анатолій Іванович Семинога. Будь ласка.

МОВЧАН М.М.

Шановний Голово! Шановні народні депутати!

Започаткування Угоди про збереження кажанів базувалась на невизнанні незадовільного стану збереження кажанів в Європі та в межах їх ареалу поза європейських державах, що пов’язані з деградацією біотипів. Порушення місць оселення цих тварин та їх знищення через застосування пестицидів і усвідомлення того, що загроза існування кажанів в європейських і позаєвропейських державах ареалу є однаковою як для мігруючих, так і не мігруючих видів.

Угода про збереження кажанів в Європі була відкрита для підписання 1991 року. Сьогодні угода ратифікована в тридцяти європейських державах. Згідно з цієї угоди всі види рукокрилих Європи( всього 45 видів) підлягають охороні.

П’ятнадцятого травня 1999 року Україна приєдналась до Угоди щодо збереження кажанів в Європі та стала стороною зазначеного міжнародного договору. На третій сесії наради сторін угоди в 2000 році Велика Британія, Брюссель була прийнята резолюція, якою змінена назва угоди та внесенні поправки до її тексту. Поправками запропоновано внести уточнення до останнього абзацу преамбули угоди, яким зазначається, що укладання угоди буде значно сприяти збереженню ареалу, юрисдикції яких поширюється на будь-яку частину. Пропонується уточнити види кажанів. Україна, яка є стороною цієї угоди має визначити свою позицію щодо відповідних поправок.

Розроблений законопроект спрямований на законодавче закріплення позиції України щодо вище згаданих поправок шляхом прийняття Закону України про прийняття поправок до Угоди про збереження кажанів в Європі. Прошу підтримати законопроект. Дякую за увагу.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Сідайте, будь ласка.

Анатолій Іванович Семинога, голова Комітету з питань екологічної політики природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи. Будь ласка.

Зараз комітет висловить свою точку зору і будемо голосувати.

13:31:38

СЕМИНОГА А.І.

Шановний головуючий, шановні колеги народні депутати! Даний законопроект, поданий Президентом нашої держави як невідкладний... Дякую за розуміння.

Комітет на своєму засіданні розглянув даний законопроект. В законопроекті ідеться про наступне. Що Україна долучилася до Міжнародної угоди про збереження кажанів в 1999 році. Наша робоча група працювала, наша робоча група, нашої держави, працювала в складі Міжнародної робочої групи, там внесено декілька змін в цю міжнародну угоду. До речі, зміни про зміну назви даної угоди і таке інше.

Комітет розглянув і пропонує прийняти даний законопроект в цілому. Підтверджено, підтримано даний законопроект всіма міністерствами: МЗС, Мінюстом, Мінекономіки, Мінфіном, Мінприроди і таке інше. І Головне науково-експертне управління теж підтримує. Дякую за увагу.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, якби ви поставилися до такої пропозиції. Якби я поставив на голосування без обговорення...

(Ш у м у з а л і).

Будь ласка, два – за, два – проти. Два – за, два – проти. Пропозиції різні були, але Регламент переважив. Будь ласка, запишіться. Запишіться, будь ласка.

На табло прізвища народних депутатів. Володимир Яворівський, будь ласка.

13:33:06

ЯВОРІВСЬКИЙ В.О.

Володимир Яворівський.

От Партія регіонів сміється, а даремно. Це дуже серйозне питання. І я хочу сказати, що я переконаний, що ратифікація цього законопроекту, цієї угоди набере десь під 400 голосів, не менше.

Якщо думає собі зараз Партія регіонів, що вона не проголосує, вона не має морального права. Тому що кажан – це птиця тіньового уряду, вона любить темноту і сутінки. Через те я прошу – проголосуйте.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Лілія Григорович, будь ласка.

13:33:46

ГРИГОРОВИЧ Л.С.

Депутатське об’єднання „За Україну”, фракція "Наша Україна - Народна Самооборона".

Шановні друзі, поза всяким сумнівом кажанів треба підтримати, тому що в небі над Європою є багато літальних апаратів, і вони шкодять цим тваринам. (Ш у м у з а л і). Але кажани отримали особливе політичне маркування у риториці наших політиків.

Як ви гадаєте, чому цей законопроект виникнув? Бо ми інкорпоровані у європейське співтовариство. І тому у всіх парламентах Європи таке ратифікували. У нас чомусь виник такий дикунський первобитний сміх на рівні дуже багатьох ток-шоу.

Нашій Прем'єр-міністру стало дуже весело, і вона на деяких ток-шоу так підхихикувала і просила своїх людей підкажіть, підкажіть, про який закон подав Президент. Так само Юлія Володимирівна підхихикувала з Путіним разом у вересні у Кремлі, але газу не дали.

Я кажу це до того, я кажу це до того, що в ніч з 31 на 1 січня були зламані замки, сформована Держінспекція по ліках, взяти печатка, і з 8 січня видаються, штампуються ліцензії всупереч призупиненій Президентом постанові. Ось велика страшна тема, про яку повинна би говорити сьогодні кожен український політик не залежно від того чи він є в опозиції, чи у владі, бо завтра наші пенсіонери, люди у регіонах залишаться без доступних ліків, але за це ми мовчимо. Проте за кажанів ми так наговорилися, наче унтер-офіцерська вдова саме себе сікла.

З огляду на те, я хотіла би, щоб українські політики винесли певний урок. Ви знаєте, є так званий бонтон – тон доброї поведінки. У нас бонтону не знають босяки, бомжі і байстрюки. Я би дуже хотіла, щоб ми були українськими депутатами і кожного питання підходили з позицій …

ГОЛОВУЮЧИЙ. Народний депутат Гордієнко, фракція комуністів.

13:35:57

ГОРДІЄНКО С.В.

Сергій Гордієнко, фракція Компартії України.

Я хотів би сказати словами великого класика, який говорив: „Кажани не винні”. І головне – дуже вчасно винесений цей законопроект. Я думаю, що сьогодні нема нічого смішного, необхідно плакати. Це є діагноз нашої влади, діагноз Адміністрації Президента. Сьогодні, коли Україна замерзає, коли перед Україною. Стоять такі великі виклики, коли люди залишаються без роботи, коли горе і безнадія приходить у кожні оселі, в Адміністрації Президента тепло, літають бджоли і необхідно захищати кажанів.

Я хотів би сказати наступне, що нам би сьогодні, напевно, не потрібно було тимчасово чіпати кажанів, хай би вони поспали до теплої пори року, а сьогодні зайнятись тим, щоб було тепло і затишно в оселях кожного громадянина України. Тому кажанів підтримуйте, але я закликаю всіх вас до здорового глузду і підтримати всі законопроекти, які стосуються добробуту саме наших людей. Кажани спокійно посплять до весни.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Слово Тарас Чорновіл, фракція Партії регіонів.

13:37:36

ЧОРНОВІЛ Т.В.

Шановні колеги, хто дуже боїться за кажанів, заспокойтеся, з ними буде все в порядку. В 99-му році ми приєдналися до Конвенції, нею вони захищені, нічого особливого не змінилося. Ті назви, які уточнюються, тощо, вони в основному стосуються тих, які у нас не живуть. А тепер трошки про конкретніше.

Ви звернули увагу, невідкладний, поданий моментально майже після підписання, після приєднання. У нас ратифікації з 94-го року висять, зокрема із соціальних питань, і не доходять руки в тому ж Секретаріаті Президента їх подати. А тут отак моментально, сходу – головне питання на сьогоднішній день. Ви розумієте, наскільки це все цинічно?

Тому я особисто при тому, що проти тексту закону сьогодні не маю абсолютно нічого проти, але внаслідок того, що на даний момент, коли це є дійсно не на порі, оце так зараз на алярм вноситься, я не натисну сьогодні на зелену кнопку. А ще одна причина, чисто професійна: немає там записаного одного, дуже важливого для України виду кажанів – „балогоносого помаранчевого вампіра”. (О п л е с к и)

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, обговорення проекту закону завершено<…>. Прошу голосувати.

13:39:48

За -173

Рішення не прийнято.

По фракціях? Будь ласка. Партія регіонів – 1, „Блок Юлії Тимошенко” – 107, "Наша Україна – Народна Самооборона” – 45, фракція комуністів – 0, „Блок Литвина” – 20.

…Мышку жалко…

СМ. ТАКЖЕ: Рада бросила летучих мышей на произвол судьбы


Юрко КОСМИНА

Версия для печати  Версия для печати

14 Января 2009 17:20


 

 

Генпрокурор Луценко каже, що 31 травня врятував ціле місто. На яку нагороду він, на Вашу думку, за цей вчинок заслуговує?

Запрошення на чергове засідання РНБО України (6)

Обрання членом РНБО врятованого їм міста (16)

Дострокового присудження звання Генпрокурор-лейтенанта (22)

Повного зібрання підручників юридичного вишу (81)

Червоного диплома юриста з золотими літерами (9)

Медалі «Рятівник Третього Тисячоліття» (159)

Урочистого рукостискання від Зеленського (64)

Введите, пожалуйста, цифры с рисунка: